Światowa premiera filmu odbyła się na tegorocznym festiwalu filmowym w Berlinie w sekcji Encounters.
W najbliższej przyszłości na Ziemi nie będzie już zwierząt ani roślin, a pozostali ludzie żyją pod plastikową kopułą. Cena za ich dalsze przetrwanie jest bardzo wysoka: w wieku 50 lat wszczepia się im specjalne ziarno, które zamienia je w drzewo, które zapewni społeczeństwu tlen i żywność. Młody mężczyzna Stefan akceptuje ten system – do dnia, w którym jego żona Nóra postanawia oddać życie i poddać się dobrowolnej implantacji. Kierowany miłością do niej, Stefan postanawia złamać zasady społeczne, aby ją uratować.
Duet animatorów Tibor Bánóczki i Sarolta Szabó stworzył swój dystopijny epos, wykorzystując techniki rotoskopii. Scenariusz powstał przy udziale geologów, botaników i meteorologów, co zapewniło pełnej fantazji historii solidne, naukowe podstawy. Głęboko poruszająca eko-fantazja, która mierzy się bezpośrednio z apokalipsą klimatyczną zagrażającą życiu na Ziemi. Białe, plastikowe niebo to film przesiąknięty melancholią tych, którzy są najbardziej świadomi tego, jak bliska jest zagłada ludzkości. Chociaż, podobnie jak w przypadku pary znajdującej się w centrum tej urzekającej historii miłosnej, ciężar ten zostaje złagodzony dzięki ich żywemu wyczuciu piękna świata.
Po filmie odbędzie się spotkanie i dyskusja na temat animowanego, ekologicznego kina postapokaliptycznego oraz wizji przyszłości Ziemi, przedstawionej przez jego autorów. Gośćmi spotkania będą krytyk i dziennikarz filmowy Marcin Weincetel (portal PanAnimacja.pl), dziennikarka kulturalna Magdalena Felis (KinoPolska.tv) oraz specjaliści ds. ekologii gdańskiego Hevelianum.