Sekret wilczej gromady

Odkryj moc prawdziwej przyjaźni ponad podziałami! Robyn – młoda, początkująca łowczyni wyjeżdża z ojcem do Irlandii, aby zapolować na zagrażającą miasteczku watahę wilków. Jednak wszystko zmienia się, kiedy na jej drodze stanie Mebh…

Rok 1650, miasteczko Kilkenny w Irlandii. Robyn właśnie przeprowadziła się tutaj ze swoim tatą. Miasto otacza wysoki mur odgradzający mieszkańców od ich wroga – wilków, które atakują owce i niszczą zbiory. Chodząca swoimi ścieżkami dziewczynka wymyka się z osady i z odwagą eksploruje niebezpieczny las zamieszkały przez dzikie zwierzęta. Nieoczekiwanie podczas jednej z wypraw bohaterka poznaje energiczną, rudowłosą Mebh z tajemniczego plemienia… wilczych wędrowców, którzy pod osłoną nocy zmieniają się w wilki. Dzięki nowej znajomości Robyn postawi pod znakiem zapytania wszystko, co do tej pory słyszała o wilkach; odkryje jak krzywdzące mogą być uprzedzenia i pozna wielką wartość płynącą z otwartości na to, co nieznane i obce.
Jest to trzeci, po Sekrecie księgi z Kells i Sekretach morza, film Tomma Moore’a i studia Cartoon Saloon z cyklu: o celtyckich legendach.
Nagrody
Oscars, 2021 – nominacja dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego BAFTA, 2021 – nominacja dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego Złote Globy, 2021 – nominacja dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego Annie, 2021 – 5 nagród w tym dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego Satelita, 2021 – najlepszy film animowany lub łączący w sobie różne media


 

Sekret Wilczej Gromady (Wolfwalkers)
reż. Tomm Moore, Ross Stewart
2020, Irlandia, 100 min
6+
 
Wersja językowa: film prezentowany z lektorem na żywo w kinie

Film czytać będzie na żywo Wojciech Stachura – aktor gdańskiego Teatru Miniatura, znany m.in. ze spektakli “Czarnoksiężnik z Krainy Oz”, “Fahrenheit” oraz “Kosmici”.