Konkurs filmów pełnometrażowych

Boxi i zagubiony skarb

reż. Béla Klingl, Węgry, 2019, 61 min - Premiera

Dziwne historie Boxiego, kartonowego psa i kartonowego chłopca Kartomi, którzy ożywają w wyimaginowanym świecie dziecka, zbudowanym z domowych odpadów. Wszystkie postacie, które występują w filmie można w rzeczywistości samemu wyciąć i złożyć z papieru.


Wersja językowa: film bez dialogów

Dla widzów bez ograniczeń wiekowych

Czerwony manuskrypt

reż. Nelson Botter Jr, Brazylia, 2019, 90 min – Premiera

Film opowiada historię Niny, dziewczyny, która znajduje tajemniczy Czerwony Zwój, który prowadzi ją do Tellurian, magicznego świata zamieszkałego przez mityczne stworzenia. Z pomocą małej grupy bohaterów Nina będzie musiała stawić czoła kilku próbom i pokonać Lorda Ciemności, aby uratować świat i wrócić do domu.

Wersja językowa: język portugalski + polskie napisy

Dla widzów od lat 7

Próba czasu

reż. Joost van den Bosch, Holandia, 2019, 83 min - Premiera

Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego ją człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z domów nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

Wersja językowa: język niderlandzki + polskie napisy

Dla widzów od lat 7

Marona - psia opowieść

reż. Anca Damian, Belgia, Francja, Rumunia, 2019, 92 min

Kiedy nudny nauczyciel Pan Menno próbuje urozmaicić swoje nudne lekcje, otwierając portal do przeszłości, zostaje porwany przez zrzędliwego pirata. Teraz dzieci muszą zanurzyć się w historii, ocalić go i przeżyć największą przygodę w swoim życiu.

Wersja językowa: język francuski + polskie napisy

Dla widzów od lat 7