Jeszcze dzień życia – film oraz spotkanie i dyskusja z gośćmi

620 310 Animafest Gdańsk 2022

Zapraszamy na projekcję filmu “Jeszcze dzień życia” w reżyserii Damiana Nenowa i Raula de la Fuente, po której odbędzie się spotkanie z wybitnym pisarzem, dziennikarzem oraz reporterem wojennym Wojciechem Jagielskim. Spotkanie i dyskusję na temat filmu, twórczości Ryszarda Kapuścińskiego oraz zawodu reportera wojennego poprowadzi dziennikarka filmowa Magdalena Felis.

[divider height=”1″ margin_top=”20″ margin_bottom=”20″]

Projekcja filmu odbędzie się w sobotę, 9 listopada o godz. 15:35 w Kinie Watra, natomiast samo spotkanie na które wstęp jest wolny o godz. 17.15 w znajdującym się nieopodal kina Instytucie Kultury Miejskiej (Na spotkanie zapraszamy niezależnie od filmu).

[divider height=”1″ margin_top=”20″ margin_bottom=”20″]

Wojciech Jagielski – Reporter, pisarz, były korespondent wojenny. Specjalista od spraw Afryki, Kaukazu i Azji Środkowej. Ponad 20 lat pracował w Gazecie Wyborczej, przez dziesięć – w PAP. Razem z wybitnym fotografem Krzysztofem Millerem tworzyli tandem reporterski, jeżdżąc wiele lat w rejony konfliktów zbrojnych. Laureat wielu nagród. Nominowany do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody NIKE. W roku 2014 został uhonorowany Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor książek reporterskich, m.in. „Modlitwa o deszcz”, „Wieże z kamienia”, „Nocni wędrowcy”, „Wypalanie traw”, „Wszystkie wojny Lary”. Od 2017 r. dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”.

[divider height=”1″ margin_top=”20″ margin_bottom=”20″]

W kontekście filmu “Jeszcze dzień życia” oraz samego spotkania i dyskusji zostanie zaprezentowany film “Walc z Baszirem” w reżyserii Ari Folmana, którego projekcja odbędzie się dzień wcześniej, tj. w piątek 8 listopada o godz. 18.00 w kinie Watra.

Bilety na oba filmy w cenie 12 zł dostępne są tutaj