Zakazany świat / Forbidden World (Mundo Proibido)

Akcja, przygoda i humor w elektryzującym, staromodnym filmie science fiction. Dwóch kosmicznych poszukiwaczy przygód przemierza galaktykę w poszukiwaniu legendarnego skarbu.

Z pomocą młodego niedoświadczonego eksperta od materiałów wybuchowych i czującego statku kosmicznego, zmierzą się z gigantycznymi robotami, dzikimi kosmitami i mięsożernymi pociągami w niebezpiecznej podróży do Zakazanego Świata.

Twórcy o filmie 

„Zakazany świat” („Mundo Proibido”) to niskobudżetowa niezależna przygoda science fiction. To praca z miłości. Rozpoczęliśmy produkcję w 2018 roku i zostaliśmy w jej środku – jak cały świat – złapani przez pandemię.

Z tego powodu oprócz wszystkich typowych problemów, które pojawiają się podczas produkcji filmów fabularnych, w ciągu kilku tygodni musieliśmy zdemontować nasze studio i przystosować się do pracy zdalnej. To było duże wyzwanie, prawdziwa sytuacja typu „zmień opony bez zatrzymywania samochodu”, ale jesteśmy bardzo dumni z naszego zespołu produkcyjnego. Ciężko pracowali w najtrudniejszych sytuacjach i wspólnie udało nam się dokończyć nasz film.

„Zakazany świat” to nasza pierwsza pełnometrażowa produkcja i jesteśmy bardzo dumni, że pierwszym festiwalem, na który został wybrany był prestiżowy Annecy Festival 2022.

Polska premiera festiwalowa

reżyseria: Alê Camargo, Camila Carrossine
Brazylia, 2021, 95 min

język filmu: portugalski

napisy: polskie