Belle

W Belle, najnowszym anime nominowanego do Oscara za Mirai Mamoru Hosody, klasyczna opowieść o Pięknej i Bestii spotyka się z wirtualnym światem awatarów. To musical o szukaniu swojego prawdziwego głosu i sile, jaka płynie z przeciwstawiania się przemocy.
Suzu porzuciła ukochany śpiew, który przywoływał zbyt wiele bolesnych wspomnień z dzieciństwa. Jej smutki znajdują ujście w wirtualnej rzeczywistości U. Tam Suzu odkrywa, że może być, kim tylko zapragnie i pod pseudonimem Belle zdobywa się na to, żeby ponownie zaśpiewać. Społeczność U natychmiast uznaje ją za muzyczną gwiazdę. Kiedy jeden z jej koncertów zostaje zakłócony przez budzącą postrach Bestię, Belle chce za wszelką cenę odkryć prawdziwą tożsamość tej tajemniczej istoty. Zaczyna się ich wspólna, pełna przygód i wyzwań podróż w dwóch równoległych światach. Czy bohaterowie odważą się ujawnić swoje prawdziwe ja?
Film otrzymał 14-minutową owację po swojej światowej premierze na tegorocznym festiwalu w Cannes. Oklaski dla „Belle” okazały się siódmym wynikiem w historii tego wielkiego wydarzenia.
Belle
reż. Mamoru Hosoda,
2021, Japonia, 122 min

pokaz przedpremierowy

10+ | polskie napisy