[:pl]

BELLE (wersja z polskim dubbingiem)

W ubiegłym roku na festiwalu prezentowaliśmy przedpremierowo film “Belle” Mamoru Hosody w wersji oryginalnej z polskimi napisami. W tym roku powracamy do tego tytułu prezentując go w wersji z polskim dubbingiem (w roli Belle Daria Zawiałow), która w tym roku miała polską premierę kinową.

Kim jesteś? Wyobraź sobie świat poza wyobraźnią, gdzie możesz zostać prawdziwym sobą i być wolnym. 5 miliardów użytkowników, jedno pytanie… Kim jest Belle?

Suzu na co dzień jest nieśmiałą uczennicą liceum. Po trudnym dzieciństwie czuje się samotna i zagubiona. Wszystko zmienia się, kiedy wchodzi do ogromnego wirtualnego świata U, gdzie ucieka w swoją internetową postać. Tam nie jest już skrytą Suzu, ale Belle – piękną, utalentowaną i uwielbianą w całym internecie piosenkarką. Pewnego dnia jej koncert przerywa budzące grozę wirtualnego świata tajemnicze stworzenie. Czy uda jej się odkryć tożsamość zagadkowej Bestii? Zaskakujące poszukiwania okażą się podróżą pełną przygód i wyzwań oraz drogą do odkrycia swojego prawdziwego „ja” w świecie, w którym możesz być, kimkolwiek chcesz. Wizjonerski, nominowany do Oscara twórca Mirai i Wilczych dzieci Mamoru Hosoda przedstawia oszałamiającą wizualnie, szczerą i przejmującą opowieść o dorastaniu w erze mediów społecznościowych.

Reżyseria: Mamoru Hosoda

Japonia, 2021

Czas trwania: 120 min

Kategoria wiekowa: 10+

Wersja językowa: Polski dubbing

[:en]

[:]