ANIMAFEST LATO

Animafest Latem 2021

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych – Animafest Gdańsk 2021 startuje w tym roku nieco szybciej – w lecie, pod nazwą Animafest Latem odbędą się pokazy najlepszych filmów z minionej 6. edycji festiwalu, która odbyła się online oraz pierwsze pokazy z 7. edycji, a w szczególności nowego pasma tematycznego Antologia Polskiej Animacji, realizowano m.in. dzięki dotacji z Narodowego Centrum Kultury.

W tym roku zapraszamy również do dołączenia do cyklu naszych  letnich pokazów i organizacji pokazów w waszych miastach w formule kina plenerowego.

Zorganizuj z nami pokazy

Nasz festiwalowy zespół nie tylko przygotuje pakiet filmów do wyboru (krótkie filmy konkursowe, konkursowe filmy dla dzieci, panorama, filmy dla nieco starszego widza) ale i zapewnia kompleksową organizację takiego letniego pokazu, czyli zapewnienie całego sprzętu do projekcji – dmuchanego lub rozstawianego ekranu, projektora, nagłośnienia a nawet leżaków czy krzesełek reżyserskich. Pokazy zorganizujemy w każdej przestrzeni – od szkolnego boiska po leśną łąkę czy plażę.

Kontakt w sprawie organizacji pokazów:

michal@animafest.pl

Animafest Latem gościnnie w Kinie na Szekspirowskim – Gdańsk

W dniach 29-31 sierpnia 2021 będziemy gościć w Kinie na Szekpirowskim, gdzie pokażemy filmy z cyklu Antologia Polskiej Animacji oraz Panorama:

29.08.2021 / Antologia Polskiej Animacji: Zabij to i wyjedź z tego miasta,
reż. Mariusz Wilczyński
+ blok krótkich konkursowych filmów festiwalowych

30.08.2021 / Czerwony Żółw
reż. Michael Dudok de Wit
+ blok krótkich konkursowych filmów festiwalowych

31.08.2021 / Louise nad morzem,
reż. Jean-François Laguionie
+ blok krótkich konkursowych filmów festiwalowych

 

Start pokazów o gdodz. 21.15

Bilety w cenie 14 zł dostępne są w sprzedaży tutaj

Animafest Gdańsk jest współfinansowany ze środków Województwa Pomorskiego, środków Miasta Gdańska a także dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje 2021